tesla s forum

Cyklinowanie chojnice

W jaki sposób troszczyć się o parkiet?

Parkiet to nic innego, jak należycie przygotowywane i ułożone kawałki drewna, pokryte kilkoma powłokami lakieru. Z uwagi na to, że podłoga jest miejscem zwłaszcza „pracującym” oraz zużywanym w budynku- należy się toszkę przyłożyć do jej pielęgnacji.
Parkiet powinno się wielokrotnie odkurzać, by uniknąć rysowania nawierzchni lakieru przez piasek, pyły czy też inne twarde cząsteczki- co może przyczynić się do pękania i łuszczenia się lakieru. Przy myciu podłóg drewnianych powinno się za wszelką cenę unikać nadmiaru wilgoci, żeby ocalić parkiet przed przemoczeniem, co doprowadzi do pęcznienia drewna, rozchodzenia się klepek oraz paskudnych odkształceń. Powinno się także co jakiś czas ochronić parkiet, używając lakieru odświeżającego, dedykowanego do parkietów.
Może się jednakże okazać, iż pomimo starań lakier będzie się łuszczył, matowiał a przy tym odchodził. Wówczas zostaje już jedynie cyklinowanie.
Cyklinowanie to zupełnie banalny proces, jednakże lepiej go zrealizować przy użyciu fachowych narzędzi. Polega on na mechanicznym zdarciu starej powłoki lakieru przez ścieranie nawierzchni parkietu kilkoma typami papieru ściernego- od większej, do mniejszej granulacji, żeby w końcu parkiet był wygładzony. Gdy przeprowadzi się cyklinowanie, należy dokładnie odpylić parkiet, a później zabezpieczyć- przez powtórne lakierowanie albo olejowanie.
Należycie zrealizowane cyklinowanie a przy tym lakierowanie potrafi przywrócić przeszły blichtr nawet niezmiernie zniszczonym a w dodatku starym parkietom.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Właściwe zabezpieczenie ogrodu Kiedy kupujesz wymarzony dom, pragniesz również posiadać piękny ogród. Egzotyczne kolorowe rośliny, oczka wodne, piękne białe ścieżki to marzenie niejednego właściciela domu. By nasz ogród był piękny, często zatrudniamy profesjonalistę. Architekt ogrodu potrafi wyczarować cuda z naszego małego ogródeczka. Co z tego jednak, kiedy dzikie koty, czy dzieci sąsiadów wpadają do nas bez zapowiedzi? Z pomocą przychodzi nam sklep z ogrodzeniami - ogrodzenie ogrodu to sprawa podstawowa. W specjalistycznych sklepach znajdziemy nie tylko różnego rodzaju zabezpieczenia, ale i akcesoria do ogrodzeń. Warto w tej kwestii poradzić się specjalisty i tak dobrać ogrodzenie i akcesoria do ogrodzeń, by spełniały nasze wymogi i oczekiwania. akcesoria do ogrodzeń sitemap